Rubriky
Módní trendy

Malé černé šaty – jak je nosit

Malé černé šaty

Elegantní černé šaty do společnosti neboli „malé černé“ jsou příběh sám. Bude jim téměř 90 let, ale jejich věk by jim nikdo nehádal. Nejde o obyčejné jednoduché šaty, které vyndáme ze šatníku, když už si nevíme rady, co si obléknout. Naopak, tzv. „little black dress“ jsou charakteristické svou univerzálností a patří mezi skutečně klíčový základ dámského šatníku. Milovala a proslavila je Audrey Hepburn a dodnes jsou symbolem elegance a šarmu.

Coco Chanel trefila do černého

Vděčíme za ně Coco Chanel, která na začátku minulého století navrhla jednoduché černé šaty v délce ke kolenům doplněné velkým náhrdelníkem z perel. Malé černé světu představila v roce 1926. Coco Chanel šla v oblasti návrhářství proti proudu; místo kraječek, nabírání a přehnané zdobnosti volila jednoduchou rafinovanost, která se záhy stala symbolem pařížského vybraného vkusu.

Černé pouzdrové šaty mají stále výsostné postavení v našich šatnících. Už dávno pro nás totiž není černá barva symbolem zármutku, ale noblesní svůdnosti. Díky, drahá Coco!

Jak malé černé nosit

Říká se, že pro každou ženu existují dokonalé malé večerní šaty. Určitě i pro vás. Jen je potřeba klást při výběru důraz na střih a materiál, který bude lichotit vaší postavě. Legendární jsou černé pouzdrové šaty v délce těsně nad kolena, ale mohou sahat až do půli lýtek. Můžete si vybrat šaty s dlouhým rukávem nebo šaty odhalující paže.

Možná zatoužíte po filmové klasice – malé černé obepínající postavu a pyšnící se hlubokým výstřihem nebo vsadíte na krátké černé šaty ramínka, mašli v pase nebo šifónové volánky. Ale vždy si můžete být jistá, že to bude trefa „do černého“.

…když chcete být pravá dáma

Malé černé šaty vám podají záchranné lano při každé příležitosti. Chystáte-li se však na formální společenskou událost, na večírek nebo do divadla, oblékněte k šatům vždy tmavé punčocháče, ideálně černé lodičky s uzavřenou špičkou, pašmínový šál, decentní psaníčko a perlový náhrdelník. Podtrhnete tak nadčasovou eleganci šatů a navíc se budete cítit celý večer pohodlně.

…když se jdete pobavit

Večeře s přáteli nebo romantická schůzka dovoluje, aby se při obléknutí malých večerních projevila vaše fantazie. Krátké černé šaty doplňte saténovou vestou, flitrovým bolerkem nebo brokátovým sakem.

Odvažte se s doplňky a šňůru perel nechte tentokrát doma. Pohrejte si s kontrasty a zkuste barevný šál, originální brož, květinovou čelenku nebo výrazný náramek. Etnické šperky dodají šatům šmrnc a švih. Obujte si lakovky, páskové boty na jehlovém podpatku nebo kvalitní sandálky. A pokud se cítíte na trochu rebélie, neváhejte a klidně v nich vyjděte do města v kombinaci s koženou bundou a balerinkami.

Každá žena nosí černé šaty jinak; to, jakou kombinaci a styl zvolíte právě vy, je odrazem nejen společenské události, ale také vkusu, momentální nálady a vaší osobnosti. Sázíme se, že v nich ve všech zvolených variacích a situacích budete neodolatelná a Audrey Hepburn vám bude závidět. 😉


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies