Rubriky
Módní trendy

Šaty do tanečních aneb malý průvodce velkou událostí

Šaty do tanečníchLéto pomalu končí a slunnou dovolenou nám už připomíná jen mořem šumící suvenýr na poličce. Ale je pořád nač se těšit, protože když něco končí, něco nového začíná. A s podzimem začínají právě taneční, kterých se už nemůžeme dočkat. Nezapomenutelná doba seznamování se s tím „opravdickým“ společenským životem znamená možná první lásky a určitě první taneční krůčky.

Každý páteční nebo sobotní večer budeme po několik týdnů oblékat krásné, něžné i tajemně rafinované šaty. A jaké šaty do tanečních zvolit? Co si obléknout na prodlouženou a čím uchvátit na věnečku? Pojďte se s námi tak trochu společensky zasnít a projít se malým odlehčeným průvodcem tou velkou taneční událostí.

Blůza + sukně aneb dva kusy jsou moc

Bývaly doby, kdy se děvčata po tanečním parketu proháněla v barevné halence a sukni. Nic není nemožné ani dnes a vyberete-li originální duo, pak s touto tradiční kombinací vedle nešlápnete, ale určitě si dokážete v záplavě úchvatných šatů za příznivé ceny vybrat společenské šaty do tanečních přesně podle Vašeho vkusu a módního přesvědčení.

Praktičnosti úboru „blůzosukně“ se nedá nic upřít, ale uznejte, že taneční jsou společenská akce, na kterou je radost se obléknout jinak, než když si jdete pro vysvědčení. Zapomeňte tedy na pracné žehlení květované blůzky, nechte ji spokojeně viset na ramínku a pořiďte si odvážnější a šik šaty.

Barevné hemžení aneb sladký bonbónek

Barevně se nemusíte nijak krotit. Výrazné barvy jsou společenským hitem a pokud ráda experimentujete nebo se prostě jen nechcete vzdát své oblíbené fialové, není důvod se v období tanečních s barvičkami loučit. Karmínově červená, smaragdová, zlatá s nádechem okrové, safírová nebo purpurová – to je jen malá ochutnávka pestré škály módních barev, které z Vás udělají královnu tanečního parketu. Ptáte se na růžovou? Ale to víte, že ano – smíte! Budete vypadat jako růžový bonbónek… k nakousnutí. Šedou barvu však doporučujeme jen pro děvčata, která mají v plánu sedět v koutě a doufat, že je tam někdo najde (obvykle nenajde).

Čistá linie anebo jednoduchost vyhrává

Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása a že méně je více a ještě by nás určitě napadla různá pořekadla, která nám důrazně napovídají, že se při společenském oblékání nemáme pouštět na příliš tenký a bláznivě avantgardní led. Na klasické taneční večery (teď nemluvíme o prodloužené ani o věnečku) se hodí šaty s čistou linií ozvláštněnou hravými detaily.

Při tanci určitě oceníte vzdušný materiál a pohodlný střih. Soustřeďte se na to, aby Vám šaty dobře padly. Jistě se chcete koncentrovat na nově naučené taneční kroky a ne na vykukující podprsenku nebo přespříliš krátkou sukni. Jste ryze sportovní typ a při představě sukně nebo šatů se Vám těžko dýchá, můžete zvolit trošku netradiční, ale velmi elegantní řešení – jednoduchý šik společenský korzet a k němu klidně oblékněte kalhoty (ne, nejdeme tak daleko, že Vám chceme do tanečních nutit ošoupané džíny, ale dobře střižené černé společenské kalhoty budou dobrou volbou).

Dlouhé, krátké nebo široké

Šaty do tanečních by měly nechat vyniknout Váš něžný, mladistvý půvab. Nezáleží na délce, záleží jen a pouze na tom, v jakých šatech se budete cítit nejlépe. Koktejlové šaty, které jsou do tanečních ideální volbou, můžete nosit téměř v jakékoli podobě. Nabírané, pouzdrové, střižené do A nebo balonového střihu. Jako materiál můžete zvolit satén, žerzej, hedvábí, šifon nebo se nechte unést rafinovanou krajkou. Potrpíte-li si spíše na dlouhé plesové šaty, budete v elegantních jednoduchých modelech empírového střihu mimořádně okouzlující.

Věneček aneb večer se vší parádou

Pokud jsme Vám do této doby radili jemnější styl šatů, nyní se zříkáme veškerých zásad jednoduchosti a přimlouváme se, aby se „prodloužená“ a hlavně „věneček“, tzn. závěr tanečních, kdy se na Vaši pohybovou ladnost přijde podívat celá rodina, nesli v duchu glancu, glamour stylu a „velké večerní“. Pořiďte si bez váhání princesové šaty se širokou, bohatě nabíranou sukní, se všemi možnými ozdůbkami, kraječkami, stužkami a pentličkami. Prostě se ozdobte jako princezna.

Věneček pro Vás bude nezapomenutelným večerem a na Vás se zase bude ještě dlouho vzpomínat, obléknete-li si ty nejkrásnější pohádkové šaty pod sluncem. Jste-li zastáncem jednoduchosti a střídmosti v každé situaci, doporučujeme vzít v úvahu sexy korzetové šaty s krajkou nebo dlouhé šaty až na zem obepínající siluetu. A nezapomeňte – že krásné a vhodně zvolené společenské šaty jsou polovinou úspěchu; tu druhou půlku tvoří milý úsměv. Sázíme se, že v této neodolatelné kombinaci Vám taneční partner rád odpustí i nějaké to šlápnutí na nohu!

Ať už budete kroutit boky v rytmu rumby, samby, waltzu, tanga nebo se rozdovádíte, až se z reproduktorů ozve cha-cha, hlavní je, aby jste se ve zvolených šatech cítila dobře a sebevědomě. Věříme, že až se na podzim s úsměvem postavíte na prkna, která znamenají tanec, budete ze všech nejkrásnější…

Neokopané střevíčky a kotníky Vám při tanečních večerech přeje Váš butik Radost…


Služby a produkty zde prezentované nelze objednávat na tomto webu. Kliknutím na příslušné propagační odkazy přejdete do e-shopu prodejce, kde můžete učinit objednávku.
Podmínky užití webu | Ochrana osobních údajů | Zásady cookies